KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16348267
nr 1634 8267
Kurt Carendi
(1905-1971), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad. Olja på pannå, 19x62 cm, yttermått inklusive ram: 28x71 cm
Kurt Carendi, född 1905 i Vara, död 1971, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 5 augusti 2024
kl 18:57:37